طلا روی مدار افزایش

در هفته گذشته قیمت طلای جهانی افزایش یافت و به بالاترین حد خود در هفت سال اخیر رسید. فلز زرد در هفته دوم می با رشد ۲٫۲۳ درصدی مواجه شد. آخرین نظرسنجی کیتکو نشان می‌دهد، اکثریت تحلیلگران وال‌استریت و سرمایه‌گذاران مین‌استریت پیش‌بینی می‌کنند روند افزایشی قیمت طلا ادامه یابد. دلیل آن نیز ادامه سیاست‌های انبساطی در کشورها و اخبار ناامیدکننده اقتصادی از مهم‌ترین استدلال‌های این تحلیلگران و سرمایه‌گذاران برای رشد طلا بوده است.

گفتنی است تنها در هفته گذشته سه میلیون نفر دیگر در ایالات متحده اعلام کردند که شغل خود را از دست داده‌اند و همچنین فروش بخش خرده‌فروشی در ماه آوریل ۱۶٫۴ درصد کاهش یافته است.

بیشتر بخوانید:

تأثیر کرونا بر طلای جهانی

مردم به فروش طلاهای خانگی روی آوردند | طلافروشی‌ها نقدینگی ندارند

 قیمت طلای جهانی

در آخرین روز از معاملات هفتگی (روز جمعه) با قیمت هزار و ۷۴۲ دلار در هر اونس معامله شد. اندرو هکت سردبیر هکت ویکلی کامیونیتی ریپورت (Hecht Weekly Commodity report) اخیراً در گزارشی عنوان کرده است که عقب‌نشینی طلا از کانال هزار و 700 دلار می‌تواند نشانه صعودی بودن روند این بازار در آینده باشد.

به گفته این تحلیلگر طلا در آینده قیمت جهانی طلا تا دو هزار دلار و پس از آن تا سه هزار دلار رشد خواهد کرد.

گفتنی است اصلاح قیمت در بازار طلا همواره موجب شده تا فرصت خرید برای سرمایه‌گذاران فراهم شود و این بار هم با گذشته فرقی ندارد.

به نظر می‌رسد الگوی سال 2008 بازار طلا بار دیگر برای این فلز گرانبها در حال تکرار است. به گفته هکت «هر چند در هفته‌های اخیر قیمت طلا افزایش چندانی نداشته اما با توجه به الگوهای قبلی می‌توان چشم‌انداز روشنی را برای آینده این بازار متصور شد.»

 افزایش تقاضا از چین

 فیل فلین، تحلیلگر ارشد در موسسه پرایس فیوپرز گروپ، از تحلیلگرانی است که روند صعودی را پیش‌بینی کرده است. به‌گفته او، آخرین گزارش‌ها از چین نشان می‌دهد که تقاضای این کشور برای فلز زرد به‌شدت افزایش یافته است. در عین حال، محرک‌های اقتصادی دولت‌ها عامل دیگری برای افزایش قیمت طلا خواهد بود.

مارک لیبوویت، دبیر وی‌آرگلد‌لتر، هرچند به آینده بلندمدت بازار طلا خوش‌بین است اما اصلاح قیمت را در هفته آینده پیش‌بینی کرده است.

کالین سیژنسکی، تحلیلگر و استراتژیست در موسسه اس‌آی‌ای هم با توجه به تعطیلات پیش رو در برخی کشورها، نظری در مورد این بازار ارائه نداده است.

 

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!