سقوط بورس، صعود ارز

امروز نیز بورس سرخ‌پوش بوس و بیشتر سهام‌ها رشد نزولی داشتند. این روند موجب شده است که دیگر بازارها مانند ارز شاهد بازدهی بیشتری باشند.

از ابتدای معاملات صبح امروز شنبه ۲۷ اردیبهشت شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران بار دیگر به زیر یک میلیون واحد برگشت. از ابتدای امروز با کاهش حدوداً ۳۰ هزار واحدی شاخص کل به ۹۸۹ هزار و ۷۴۶ واحد رسید و بسیاری از نمادهای تأثیرگذار در بازار سرمایه روند منفی داشتند.

بیشتر بخوانید:

سقوط بورس با بازار ارز چه می‌کند؟

عوامل عمده موثر بر بازار ارز

شاخص هم وزن نیز با رشد ۴۵۰۰ واحدی به ۳۱۱ هزار و ۵۲۷ واحد رسید. ارزش بازار از ابتدای امروز سه هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان بود و تاکنون ۴۷۲ هزار فقره معامله انجام شده است که ارزش آنها ۳۶۵ میلیارد تومان برآورد می‌شود.

اثرگذارترین نمادهای کاهنده شاخص امروز نماد وابسته به شرکت تولید فولاد است که تأثیر منفی ۳۲۰۰ واحدی در افت شاخص داشته است. نماید یک شرکت وابسته به پتروشیمی با منفی دو هزار واحد و یکی از واحدهای وابسته به بانک دولتی با بیش از منفی دو هزار واحد از دیگر نمادهای اثرگذار در افت شاخص به حساب می آیند.

قیمت دلار زیر 17 تومان

قیمت دلار در بازار امروز 28 اردیبهشت با 0.7 درصد افزایش 16 هزار 920 هزار تومان معامله شده است. این قیمت افزایش 120 تومانی را نسبت به دیروز نشان می‌دهد. در طی معاملات امروز، 16,931 تومان بیشترین قیمت و 16,800 تومان کمترین قیمت ثبت شده برای دلار است.

گفتنی است بانک مرکزی قیمت دلار رسمی را ۴،۲۰۰ تومان اعلام کرده است.

 

 

 

 

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!