روند تغییرات دلارتهران، یورو و سکه از 10 تا 13 خرداد

روند تغییرات دلارتهران، یورو و سکه از 10 تا 13 خرداد

وجود دو روز تعطیلی در هفته گذشته قیمت دلار و یورو روند رو به رشدی داشت. افزایش قیمت دلار موجب شده بود که قیمت طلا و به تبع قیمت سکه نیز در هفته گذشته بالا رود. بازدهی ارز و سکه نیز در روز پایانی معاملات صعودی یافت و پیش‌بینی می‌شود در هفته آینده نیز روند صعودی ادامه یابد.

 بیشتر بخوانید:

نرخ ارز و شاخص قیمت مصرف کننده

نقطه اوج دلار چقدر است؟

سراب کاهش تورم

دلار آمریکا (USD)

دلار تهران روز شنبه 10 خرداد با قیمت 17 هزار و 100 تومان گشایش یافت و در روز سه شنبه 13 خرداد در عدد 17 هزار و 250 تومان بسته شد.

نمودار زیر تغییرات قیمت دلار تهران را در روزهای هفته نشان می‌دهد و قیمت گشایش، بیشترین قیمت ،کمترین قیمت و قیمت پایانی رسم شده است.

بیشترین قیمت دلار در هفته گذشته برابر 17 هزار و 300 تومان در روز یکشنبه ثبت شد. در مقابل کمترین نرخ دلار برابر 17 هزار و 100 تومان در روز شنبه برابر ابتدای روز کاری معامله شد.

صرافی ملی قیمت دلار را در روزهای دهم و یازدهم خرداد برابر 17 هزار و 100 تومان اعلام کرد. قیمت دلار در این صرافی در روزهای 12 و 13 خرداد به 17 هزار و 70 تومان کاهش یافت.

انحراف معیار به معنای پراکندگی قیمتی است و در نمودار زیر برای دلار رسم شده است. همانگونه که مشخص است بیشترین پراکندگی مربوط به روز 10 خرداد است.

در نمودار زیر میانگین قیمت و بازده روزانه مشخص شده است. بیشترین میانگین قیمتی در روز یازدهم در عدد 17 هزار و 240 تومان و بیشترین بازده در روز دهم خرداد برابر عدد 829/ 0 است.

یورو (EUR)

یورو در روز دهم خرداد با قیمت 18 هزار و 550 تومان گشایش یافت و در روز سه شنبه هشتم خرداد در عدد 18 هزار و 700  تومان بسته شد.

قیمت یورو صرافی ملی در تمام هفته در نرخ 18 هزار و 700 تومان ثابت بود. بیشترین قیمت یورو در محدوده 18 هزار و 700 تومان در مقابل کمترین نرخ در محدوده 18 هزار و 600 تومان ثبت شد.

نمودار تغییرات قیمت یورو نسبت به روزهای هفته با مشخص شدن قیمت گشایش، بیشترین قیمت، کمترین قیمت و قیمت پایانی رسم شده است.

انحراف معیار به معنای پراکندگی قیمتی نسبت به مقدار میانگین است و در نمودار زیر برای یورو رسم شده است که بیشترین پراکندگی مربوط به روز یازدهم خرداد است.

نمودار زیر میانگین قیمت و بازده روزانه را نشان داده است. بیشترین میانگین قیمتی در روز دوازدهم و سیزدهم در عدد 18 هزار و 700 تومان  و بیشترین بازده در روز 11 خرداد در عدد 40/ 0 بوده است.

سکه (COIN)

سکه در روز دهم خرداد با عدد 7 میلیون و 330 هزار تومان گشایش شد و در روز سه شنبه 13 خرداد در عدد 7 میلیون و 450 هزار تومان بسته شد.

نمودار تغییرات قیمت سکه نسبت به روزهای هفته با مشخص شدن قیمت گشایش، بیشترین قیمت، کمترین قیمت و قیمت پایانی رسم شده است.

بیشترین قیمت سکه در روز دهم خرداد  هفت میلیون و 470 هزار تومان در مقابل کمترین نرخ در یازده خرداد در عدد هفت میلیون و 360 هزار تومان ثبت شد.

انحراف معیار به معنای پراکندگی قیمتی نسبت به مقدار میانگین است و در نمودار زیر برای سکه رسم شده است که بیشترین پراکندگی مربوط به روز 10  خرداد است.

در نمودارهای زیر میانگین قیمت و بازده روزانه قیمت سکه  مشخص شده است. که بیشترین میانگین قیمت سکه در روز سیزدهم در عدد هفت میلیون  و 450 هزار تومان و بیشترین بازده در روز دهم خرداد در عدد 54/ 0 بوده است.

تهیه و تنظیم: واحد تحلیل و توسعه رادین

 

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!