روند تغییرات دلار تهران، یورو و سکه از اول تا پنجم تیرماه

روند تغییرات دلار تهران، یورو و سکه از اول تا پنجم تیرماه

ارز و طلا در هفته اول تیرماه ماراتون نفس‌گیری را شروع کرد و تا مرز 20 هزار تومان بالا رفت. البته در انتهای هفته از التهاب بازار کمی کاسته شد و دلار روند نزولی پیدا کرد. در این مقاله به روند تغییرات نوسان ازر و طلا در این هفته می‌پردازیم.

دلار (USD)

دلار تهران در اول تیر با عدد 18 هزار و 770 تومان گشایش شد و در روز پنجشنبه  5 تیر در عدد 18 هزار و 700 تومان بسته شد.

صرافی ملی در این هفته قیمت فروش دلار را  دو روز ثابت نگه داشت و روز سوم تیر با افزایش 795 تومانی نسبت به روز قبل، نرخ  فروش دلار را به 19 هزار و 595 تومان رساند و در روزهای چهارم و پنجم تیر با کاهش مجموعاً 745 تومانی در عدد 18 هزار و 800 تومان به فعالیت خود پایان داد.

نمودار تغییرات قیمت دلار تهران با مشخص شدن قیمت گشایش، بیشینه قیمت،کمینه قیمت و قیمت پایانی رسم شده است.


بیشترین قیمت دلار در محدوده 19 هزار و 700 تومان در 4 تیر ماه در مقابل کمترین نرخ در محدوده 18 هزار و 700 تومان  در 5 تیر ثبت شد.

انحراف معیار به معنای پراکندگی قیمتی نسبت به مقدار میانگین است و در نمودار زیر برای دلار تهران رسم شده است که بیشترین پراکندگی در روز چهارم تیر بود.

نمودار میانگین قیمت و بازده روزانه هم مشخص گردید که بیشترین میانگین قیمتی در روز چهارم در عدد 19 هزار و 475 تومان و بیشترین بازده در روز سوم در عدد 1.305 بوده است.

یورو (EUR)

یورو در اول تیر با عدد  20 هزار و 650 تومان گشایش شد و در روز پنجشنبه 5 تیر  در عدد 21 هزار تومان بسته شد.
قیمت یورو صرافی ملی در دو روز ابتدای هفته در قیمت ثابت 20 هزار و 900 تومان ماند اما در سوم تیر رشد 795 تومانی داشت و در چهارم و پنجم تیر به اندازه 745 تومان کاهش پیدا کرد.

بیشترین قیمت یورو در صرافی رادین 20 هزار تومان در مقابل کمترین نرخ در محدوده 21 هزار و 750 تومان ثبت شد.

نمودار تغییرات قیمت یورو  با مشخص شدن قیمت گشایش، بیشینه قیمت ،کمینه قیمت و قیمت پایانی رسم شده است.

انحراف معیار به معنای پراکندگی قیمتی نسبت به مقدار میانگین است و در نمودار زیر برای یورو رسم شده است که بیشترین پراکندگی در روز سوم تیر ثبت شد.

نمودار میانگین قیمت و بازده روزانه هم مشخص گردید که بیشترین میانگین قیمتی در روز  4 ام در عدد 21 هزار و 575 تومان  و بیشترین بازده در روز 3 تیر در عدد 1.765 بوده است.

سکه (COIN)

سکه در اول تیر با عدد هشت میلیون تومان گشایش شد و در روز پنج شنبه پنجم تیر در عدد هشت میلیون و 400 هزار تومان بسته شد.

نمودار تغییرات قیمت سکه نسبت به روزهای هفته  با مشخص شدن قیمت گشایش، بیشینه قیمت ،کمینه قیمت و قیمت پایانی رسم شده است.

بیشترین قیمت سکه در روز سوم تیر  هشت میلیون و 850 هزار تومان در مقابل کمترین نرخ در تیر در عدد هشت میلیون ثبت شد.

انحراف معیار به معنای پراکندگی قیمتی نسبت به مقدار میانگین است و در نمودار زیر برای سکه رسم شده است که بیشترین پراکندگی در روز سوم تیر مشخص شد.

نمودار میانگین قیمت و بازده روزانه هم مشخص گردید که بیشترین میانگین قیمتی در روز چهارم در عدد هشت میلیون  و 717 هزار تومان  و بیشترین بازده در روز سوم خرداد در عدد 3.141 بوده است.اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!