زندگی اینترنتی در دوران کرونا

در شرایط کرونا اینترنت چطور به کمک انسان می‌آید. اگر کرونا 30 سال پیش به سراغ بشر آمده بود خانواده‌ها راهی نداشند به جر اینکه در خانه بنشینند و به یکدیگر نگاه کنند. اما بستر اینترنت امروز بسیاری از بیرون رفتن بی نیاز کرده است. می‌توانید از داخل خانه خرید کنید. می‌توانید آموزش ببینید، می‌توانید به دیدن موزه‌ها و جاهای دیدنی بروید و حتی از طریق پلتفورم‌های دورکاری به سرکار بروید.

آموزش مهارت‌ها

در شرایط رکود و کرونا بهترین کار برای کارمندان و شرکت‌هایی که کسب و کارهای خود را از دست داده‌اند، آموختن مهارت‌های تازه‌ است. فهرست زیر برخی از بهترین سایت‌هایی که می‌توان در آن انواع مهارت‌های مانند حسابداری، زبان، کدنویسی کامپیوتر، دیجیتال مارکتینگ، تولید محتوا و سئو و بسیاری چیزهای دیگر حتی موسیقی را می‌توان از طریق این سایت ها آموخت.

البته اکنون بسیاری از دانشگاه‌های کشور و آموزش و پرورش نیز به صورت مجازی کلاس‌هایی را برگزار می‌کنند. این نشان می‌دهد که باید از آن نگاه سنتی و قدیمی گذر کرد و امروز می‌توان با کمی آشنایی به زبان انگلیسی از سایت‌هایی کانند لیندا و کورسرا به راحتی آخرین و به روزترین آموزش‌ها را دریافت کرد.

خرید آنلاین

دنبال هر کالایی بگردید امروز در اینترنت یافت می‌شود. از میز و صندلی گرفته تا خوراک و پوشاک در عالم اینترنت می‌توانید تهیه کنید. کافی است جستجوی کوتاهی در اینترنت انجام دهید و کالای مورد نظر خود را جستجو کنید. در ایران نیز به تبع فروشگاه‌های آمازون و ای بی (Ebay) فروشگاه‌های متعددی ایجاد شده است و می‌توانید خرید مورد نظر خود را انجام دهید.

تاکسی آنلاین و باربری

اگر به ناچار مجبور شدید از خانه خارج شوید. تاکسی‌های آنلاین کشور در سراسر کشور فعال هستند. برخی از آنها به تازگی مسیرهای بین‌شهری خود را نیز راه‌اندازی کرده‌اند و می‌توانید برای مثال از تهران به رشت رفته و یا برگردید. همچنین است باربری‌های آنلاین که وسایل خانه شما را از دوران کرونا جابجا می‌کنند.

املاک آنلاین

دنبال خانه هستید یا می‌خواهید خانه خود را بفرشید یا اجاره دهید؟ امروز وبسایت‌هایی هستند که با کمیسیون‌ کمتر به منزل شما آمده و ضمن قیمت گذاری حرفه‌ای و منصفانه به سرعت مشتری مورد نظر را پیدا می‌کنند. دیگر نیاز نیست در این دوران کرونا در خیابان های داغ و تب گرفته به دنبال خانه بگردید و از کار و زندگی خود بازبمانید.

خدمات سایت و دیجیتال مارکتینگ

این خدمات طراحی سایت، سئو و دیجیتال مارکتیک کاملاً به شکل دیجیتال و اینترنتی ارائه می‌شود. کیفیت این خدمات به گونه‌ای است که ارائه آنها به صورت اینترنتی است. در این میان تنها حساسیت یافتن خدمات باکیفیت در میان ده‌ها بلکه صدها شرکت ارائه دهنده خدمات سایت است.

موزه‌گردی مجازی

برخی از موزه‌های تهران در دوران کرونا این امکان را فراهم کردند که کاربران بتوانند از گنجینه آنها به صورت مجازی بازدید کنند. امکانی که امیداورم ادامه یابد و خدمات مجازی موزه‌ها توسعه یابد. البته در میان موزه‌های بزرگ دنیا هستند موزه‌ها و محوطه‌های تاریخی و گردشگری که امکان بازدید مجازی و عکس‌های پانوراما را ارائه می‌دهند.

جمعه بازار

بازارهای اینترنتی جایی هستند که مردم وسایل دسته دوم خود را گذاشته و به فروش می‌گذارند. در این بازارها برخی از موارد با آثار نفیسی مانند صنایع دستی نیز برخورد می‌کنید.

فعالیت دورکاری

در بسیاری از حرفه‌ها از جمله کدنویسی و طراحی و تولیدمحتوا می‌توانید از راه دور برای کارفرمایان فعالیت کرده و کسب درآمد کنید. تنها چیزی که نیاز دارید پلتفورمی است که شما را به کارفرمایتان وصل کند. این پلتفورم در ایران ایجاد شده است اما متاسفانه هنوز بازار خود را بازنیافته است. به همین دلیل قیمت‌ها در این بازار با بازار واقعی متفاوت است. اما در پلتفورم‌های بین‌المللی مانند upwork و یا Freelancer  با قیمت‌های مناسب‌تری روبرو خواهید شد.

بورس

به دنبال کسب و کار خودتان هستید؟ بورس جای مناسبی است. در این بازار می‌توانید کاملاً آنلاین کدبورسی گرفته و در کارگزاری‌های متفاوت به معامله بپردازید. اما اطلاع از روش‌های معامله مانند تحلیل‌های تکنیکال، تحلیل‌های فاندامنتال و همچنین ارزیابی‌های مالی مهم است. همچنین روش‌های کنترل ریسک بازار در بورس اهمیت حیاتی دارد.

خرید ارز و سکه

به تازگی امکانی ایجاد شده که در آن به شکل اینترنتی ارز و سکه را نیز خریداری کنید. البته این سکه مجازی نیست بلکه پس از ثبت سفارش شما بی اعتنا به نوسان‌های بعدی به صرافی رفته و ارز و سکه خود را تحویل می‌گیرید. در این روش دیگر نه در صف طولانی صرافی منتظر خواهید ماند و نه نگران افزایش نرخ ارز و سکه خواهید بود.

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!