روند تغییرات دلارتهران، یورو و سکه از 7 تا 12 تیرماه

روند تغییرات دلارتهران، یورو و سکه از 7 تا 12 تیرماه

هفته دوم تیر ماه قیمت ارز و طلا در ابتدا رشد بالایی داشت ولی روز سوم معاملات دلار در قیمت 19 هزار 350 باقی ماند و روزهای بعد هفته کاهش یافت. همانگونه که می‌دانیم در هفته سوم قیمت ارز و دلار افزایش یافته است و دلار به مرز 19 تومان و سکه به مرز 10 میلیون رسیده است. گزارش روند گذشته به شفاف شدن بازاری که با آن روبرو هستیم کمک می‌رساند.

دلار (USD)

دلار تهران در هفتم تیر با عدد 18 هزار و 700 تومان گشایش شد و در روز پنجشنبه  12 تیر در عدد 19 هزار و 100 تومان بسته شد. به این ترتیب نوسان 400 تومانی در این ارز رقم خورد.

صرافی ملی به جز روز یکشنبه هشتم تیرماه که نرخ فروش دلار را 200 تومان بالا برد در باقی روزهای هفته یا نرخ را ثابت نگه داشت و یا کاهش جزئی داد. در ابتدای هفته دلار در صرافی ملی با قیمت 18 هزار و 850 تومان گشایش یافت و پنجشنبه به قیمت 18 هزار و 950 تومان معامله شد.

نمودار تغییرات قیمت دلار تهران با مشخص شدن قیمت گشایش، بیشینه قیمت،کمینه قیمت و قیمت پایانی رسم شده است.

بیشترین قیمت دلار در محدوده 19 هزار و 350 تومان در هشتم تیر ماه در مقابل کمترین نرخ در محدوده 18 هزار و 700 تومان در هفتم تیر ثبت شد.

انحراف معیار به معنای پراکندگی قیمتی نسبت به مقدار میانگین است و در نمودار زیر برای دلار تهران رسم شده است که بیشترین پراکندگی در روز یکشنبه هشتم تیر بود.

نمودار میانگین قیمت و بازده روزانه هم مشخص شده است و بیشترین میانگین قیمتی در روز نهم در عدد 19 هزار و 285 تومان و بیشترین بازده در روز سوم در عدد 1.305 بوده است.

یورو (EUR)

یورو در هفتم تیر با عدد  21 هزار و 100 تومان گشایش شد و  با تثبیت قیمت 22 هزار تومانی، در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه بسته شد.

قیمت یورو در صرافی ملی در روز یکشنبه نسبت به روز قبل 150 تومان رشد داشت یعنی از عدد 20 هزار و 950 تومان به 21 هزارو 100 تومان رسید و در روزهای دیگر در همین نرخ بدون تغییر بود.
بیشترین قیمت یورو در صرافی رادین 22 هزار تومان (روز سه شنبه)  در مقابل کمترین نرخ در محدوده 21 هزار تومان (روز شنبه) ثبت شد.

نمودار تغییرات قیمت یورو با مشخص شدن قیمت گشایش، بیشینه قیمت ،کمینه قیمت و قیمت پایانی رسم شده است.

انحراف معیار به معنای پراکندگی قیمتی نسبت به مقدار میانگین است و در نمودار زیر برای یورو رسم شده است که بیشترین پراکندگی در روز یکشنبه هشتم تیر بود.

نمودار میانگین قیمت و بازده روزانه هم مشخص شد و بیشترین میانگین قیمتی در روز  دهم در عدد 22 هزار تومان و بیشترین بازده در روز هشتم تیر در عدد 1.765 بوده است.

سکه (COIN)

سکه در هفتم تیر با عدد هشت میلیون و 400 تومان گشایش شد و در روز پنجشنبه 12 تیر در عدد 9 میلیون و 600 هزار تومان بسته شد. این هفته با افزایش تقاضا جهت تبدیل ریال به طلا و رشد قیمت انس، سکه به کانال 9 میلیونی وارد شد و در روز پنجشنبه نسبت به اولین روز هفته، نرخ آن  یک میلیون و 200 هزار تومان بالا رفت.
نمودار تغییرات قیمت سکه نسبت به روزهای هفته با مشخص شدن قیمت گشایش، بیشینه قیمت ،کمینه قیمت و قیمت پایانی رسم شده است.

بیشترین قیمت سکه در روز 12 تیر 9 میلیون و 600 هزار تومان در مقابل کمترین نرخ در هفتم تیر در عدد هشت میلیون و 400 هزار تومان ثبت شد.

انحراف معیار به معنای پراکندگی قیمتی نسبت به مقدار میانگین است و در نمودار زیر برای سکه رسم شده است که بیشترین پراکندگی در روز 12  تیر مشخص شد.

نمودار میانگین قیمت و بازده روزانه هم مشخص گردید که بیشترین میانگین قیمتی در روز 12ام در عدد 9 میلیون  و 450 هزار تومان  و بیشترین بازده در روز هشتم خرداد در عدد 813/ 2  بوده است.

تهیه: واحد تحقیق و توسعه صرافی رادین

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!