رشد چشم گیر ارزش سهام نصیب کدام شرکت های فن آوری جهان شد؟

رشد چشم گیر ارزش سهام نصیب کدام شرکت های فن آوری جهان شد؟

با توجه به رکود کلی بازار جهانی بر اثر شیوع ویروس کرونا، برخی شرکت‌های فناوری مانند نتفلیکس، آمازون و مایکروسافت، رشد چشمگیری را در افزایش ارزش سهام خود تجربه کرده‌اند.

بازارهای سراسر جهان، پس از دو ماه وحشت اقتصادی بر اثر شیوع بیماری کووید-19، اکنون کمی در حال سر و سامان گرفتن هستند. با این وجود، در حالی که شاخص‌های برتری مانند S&P 500 برای امسال سرافکنده بوده‌اند، برخی از شرکت‌های برتر فناوری در حال یافتن راه‌هایی برای رشد در بازار سهام هستند.

بر اساس آمار گردآوری شده توسط وال استریت ژورنال و FactSet، بزرگترین بازیکنان در S&P 500 هنوز هم در حال رشد هستند. نتفلیکس، آمازون و مایکروسافت با وجود رکود کلی بازار، شاهد رشد چشمگیر در ارزش سهام خود بوده‌اند.

گفتنی است که از ابتدای سال، نتفلیکس و آمازون هر دو شاهد رشد بیش از 30درصد در ارزش سهام خود بودند، در حالی که مایکروسافت رشد متوسطی در حدود 13درصد را تجربه کرد.

همچنین، سایر شرکت‌های برتر فناوری مانند اپل و آلفابت، هر دو زیان کلی در حدود 4درصد را تجربه کردند، اما هنوز با S&P 500 که بیش از 11درصد سقوط در ارزش سهام را تجربه کرد، فاصله دارند. فیس‌بوک نیز به میزان چشمگیر بیش از 12درصدی را شاهد بود.

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!