یک تلاش مشکوک برای خرید دلار در خیابان میرداماد

یک تلاش مشکوک برای خرید دلار در خیابان میرداماد

چهارشنبه, 28-08-1399 | 20:44:40 | ارز | دلار, صرافی, مجتمع پاسارگاد, خیابان میرداماد, لر,

به گزارش رادین، این روزها قیمت سکه و دلار میل به کاهش پیدا کرده است، در لحظه نگارش این گزارش قیمت خرید دلار در صرافی‌ها 24 هزار و 600 تومان و قیمت فروش آن 25 هزار و 620 تومان تعیین شد. در حالی که هنوز دلار در بازار آزاد در محدوده 25 هزار و 900 تومان است. سکه بهار آزادی هم در محدوده 11 میلیون و 770 هزار تومان تعیین قیمت شده است.

در حالی که قیمت ارز کاهشی شده است، امروز حوالی ظهر در خیابان میرداماد گزارش شد تجمعاتی برای خرید دلار مقابل چند صرافی شکل گرفته است.

یک تجمع از افراد اغلب آشنا

خبرنگار رادین برای بررسی ماجرا در مجتمع پاسارگاد حضور پیدا کرد تا دلیل این تجمع را متوجه شود. براساس مشاهده میدانی در ساعت 14 تعداد تجمع‌کنندگان بالغ بر 30 الی 40 نفر بود که فقط مقابل یک صرافی مجتمع مورد اشاره ایستاده بودند.

اغلب افراد حاضر در صف یکدیگر را می‌شناختند و براساس شکل، ظاهر و نوع گویش می‌شد حدس زد که بیشترشان اصالت لری دارند.

اغلب‌شان در صف صرافی استرس داشتند و منتظر بودند که سریع‌تر نوبت‌شان شود. دلیل هم مشخص بود نگران بالا رفتن اندک و لحظه ای قیمت‌ها بودند. بعد از تحویل دلارها که در حجم هزار و دو هزار دلار انجام می‌شد، ارزها را به یک نفر سرپرست گروه تحویل می‌دادند. اگر هم در مبلغ کارتی که در اختیار داشتند کسری وجود داشت در بین خودشان کسری کارت‌ها را برطرف می‌کردند.

فروش تقریبا بدون محدودیت در یک صرافی 

کارمندان صرافی مذکور بدون مشکل ارزها را در اختیار این گروه قرار می‌دادند. در یک مورد تحویل دلار بیش از مبلغ سقف خرید هر نفر در صرافی‌ها هم مشاهده شد.

این افراد بعد از خرید در مجتمع توسط سرپرست دیگر تیم‌شان جهت معامله عازم صرافی دیگری شدند که احتمالا در منطقه فرحزاد قرار داشت.

براساس ارزیابی‌های اولیه از آنچه خبرنگار رادین امروز در مجتمع پاسارگاد مشاهده کرد، می‌شد فهمید این افراد معامله‌گرانی نبودند که خریدهای دلاری داشته باشند و پول‌ها در اختیار سرپرست‌شان قرار می‌گرفت. احتمالا این گروه بابت حضورشان در این مجتمع و خرید دلار با مدارک شخصی‌شان مبلغی دستمزد از همین سرپرست‌ها می‌گرفتند.

در این گروه زن خانه‌دار، جوان 18- 19 ساله و پیرمرد هم مشاهده می‌شد.

آیا دلالان به گرانی مجدد دلار امید بستند؟

با این شرایط جای سوال است در این روزهایی که دلار میل به کاهش پیدا کرده است حضور افرادی در بازار که ظاهر و رفتارشان به فعال بازار ارز شبیه نیست چه دلیلی دارد. آیا می‌توان گفت دلالان ارز با ساماندهی این گروه‌های کوچک هنوز امید دارند که قیمت‌ها مجدد بالا رود؟

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!