پیش بینی قیمت طلا و جواهرات

رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران از کاهش جزیی قیمت‌ها در بازار طلا خبر داد و گفت: امروز با توجه به روند نزولی بهای اونس جهانی و نرخ ارز، قیمت طلا و سکه اندکی کاهش یافت.

ابراهیم محمدولی درباره وضعیت بازار طلا توضیح داد: امروز قیمت‌ طلا و سکه برخلاف روز گذشته اندکی کاهش یافت که عامل تاثیرگذار در این روند، افت نرخ ارز و اونس جهانی بوده است.

به گفته محمدولی، قیمت‌ طلا و سکه مدتی است که به ثبات نسبی رسیده و بازار دچار رکود شدیدی شده چرا که حجم تقاضا به شدت پایین آمده و کسی خریدار طلا و سکه نیست.

این فعال بازار طلا اظهار کرد: باتوجه به بیماری کرونا انتظار نداشتیم بازار طلا در آستانه شب یلدا رونق بگیرد؛ از طرفی قیمت‌ها نسبت به سال‌های قبل به شدت افزایش یافته و کمتر کسی توانایی خرید طلا و سکه به عنوان کادو دارد.

کرد: اگر کاهش ارزش اونس جهانی و ارز ادامه داشته باشد بهای طلا و سکه هم کاهش خواهد یافت اما این افت قیمت چشمگیر نخواهد بود.

طلا و سکه امروز با چه قیمتی فروخته می‌شود؟

محمدولی با تشریح قیمت‌های امروز گفت: در ساعت (۱۳:۳۰) معاملات امروز بازار طلا، قیمت هر قطعه سکه امامی با ۷۰هزار تومان کاهش نسبت به روز گذشته به ۱۲میلیون و ۲۰۰هزار و سکه بهار آزادی به ۱۱میلیون و ۷۰۰هزار تومان رسید.

او اضافه کرد: امروز قیمت نیم سکه شش میلیون و ۴۰۰، ربع سکه چهار میلیون و ۳۵۰ و سکه یک گرمی دو میلیون و ۴۰۰هزار تومان است؛ قیمت هر گرم طلای ۱۸عیار هم یک میلیون و ۱۳۴هزار تومان اعلام شد که نسبت به دیروز حدود ۱۰هزار تومان ارزان شده است.

منبع: اقتصاد آنلاین

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!