طلای جهانی گران‌تر شد

دوشنبه, 01-10-1399 | 15:30:34 | طلا و سکه | طلا, سکه, ارز, طلای جهانی,

بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری با ۰.۸ درصد افزایش، به ۱۸۹۶ دلار و ۳۹ سنت رسید در حالی که اوایل معاملات تا مرز ۱۸۹۹ دلار و ۲۹ سنت پیش رفته بود.

در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با ۰.۷ درصد افزایش، به ۱۹۰۲ دلار و ۷۰ سنت رسید.

به گفته استفن اینس، استراتژیست بازار جهانی در شرکت اکسی کورپ، اکنون که توافق بسته کمک مالی در آمریکا حاصل شده است، طلا نیروی صعودی کافی برای رسیدن به بالای مرز ۱۹۰۰ دلار تا پایان سال و حتی صعود به سطح ۱۹۲۵ دلار را پیدا می کند. اگر بسته کمک مالی را با خوش بینی برای پایین نگه داشتن نرخهای بهره به مدت طولانی از سوی بانک مرکزی آمریکا یکی کنیم، می توان انتظار داشت که قیمت طلا حداقل تا مارس ۲۰۲۱ به خوبی پشتیبانی خواهد شد.

بانک مرکزی آمریکا هفته گذشته وعده داد تا زمانی که از احیای اقتصادی آمریکا اطمینان حاصل نکند، به برنامه خرید اوراق قرضه ادامه می دهد.

صعود طلا با وجود رشد ارزش دلار روی داد که از تشدید مقررات قرنطینه در سراسر جهان پشتیبانی شد.

آوتار ساندو، مدیر ارشد کالا در شرکت فیلیپ فیوچرز در یادداشتی نوشت: وخامت همه گیری ویروس کرونا رشد اقتصاد جهانی را محدود کرده و بانکهای مرکزی سراسر جهان را واداشته است سیاستهای پولی تسهیلی اتخاذ کنند که به نفع طلا خواهد بود.

بر اساس گزارش رویترز، نرخهای بهره پایینتر هزینه نگهداری طلا را کاهش داده و جذابیت سرمایه گذاری در این فلز ارزشمند را تقویت می کند.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری ۳.۳ درصد صعود کرد و به ۲۶ دلار و ۶۱ سنت رسید. بهای هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با ۰.۶ درصد افزایش، ۱۰۴۲ دلار و ۷۴ سنت معامله شد. بهای هر اونس پالادیم برای تحویل فوری با ۰.۵ درصد افزایش، به ۲۳۷۱ دلار و ۷۶ سنت رسید.

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!