دو علامت ضد صعود در بازار سکه

چهارشنبه, 24-10-1399 | 15:30:48 | طلا و سکه | سکه, حباب سکه, ارز, معاملات پشت خطی,

بازار سکه در حالی معاملات امروز را شروع می‌کند که دو علامت ضد صعود دریافت کرد؛ مقاومت بازار در عبور از ۱۱ میلیون و ۲۰۰. پایین‌تر بسته شدن قیمت در معاملات پشت خطی نسبت به معاملات نقدی روز گذشته. سکه امامی از محدوده 11 میلیون و 200 هزارتومانی نتوانست عبور کند تا پیام جدیدی به معامله گران بازار فلز گران‌بهای داخلی مخابره شود: «شاید بازار توان نزول به کانال 10 میلیون تومانی را از خود نشان نداده باشد، ولی برای ورود به مسیر افزایشی نیز از انگیزه کافی برخوردار نیست».

در چنین وضعیتی سناریوی محتمل اولیه ادامه نوسان رفت و برگشتی در یک دامنه محدوده است. بااین‌حال، برخی تحلیل گران فنی باور دارند، زمانی که بازار چند روز نتواند در جاده افزایشی قرار بگیرد، احتمال نزول دوباره قیمت‌ها بیشتر خواهد شد، چرا نوسان گیران بار دیگر مال خود را خالی خواهند کرد تا بتوانند شرایط خرید در قیمت‌های پایین‌تر را فراهم کنند.

 برای نوسان گیران و معامله گران کوتاه‌مدت، شدت تغییرات قیمتی اهمیت بسیار بالاتری نسبت به سطح قیمت دارد. بسیاری از آن‌ها از نزول سکه از کانال 12 میلیونی به مرز 11 میلیونی سود زیادی کسب کردند و در روزهای اخیر که بازار گرفتار نوسان در یک بازه 200 هزارتومانی شده است، متضرر شده‌اند یا سود اندکی را به دست آورده‌اند.

دونقطه حمایتی در بازار سکه

به باور تحلیل گران فنی، اگر امروز اتفاق خاصی در بازارهای جهانی رخ ندهد، سکه می‌تواند با فشار فروش به‌سوی مرز 11 میلیون تومانی حرکت کند و در صورت شکسته شدن این  مرز، نقطه حمایتی بعدی محدوده 10 میلیون و 600 هزار تومان خواهد بود. عده کمی از معامله گران انتظار دارند، فلز گران‌بهای داخلی در کوتاه‌مدت به زیر محدوده حمایتی دوم برود. روز گذشته، ارزش ذاتی سکه نیز در حدود 10 میلیون و 900هزار تومان بود که بسیار بالاتر از حمایت دوم قرار داشت.

حباب قیمت سکه

باقیمت‌های دیروز، حباب قیمت سکه در حدود 269 هزار تومان بود که در حدود 91 هزار تومان افزایش داشته است درصد حباب قیمت نیم‌سکه نیز در روز گذشته دورقمی بود. با عین بیشترین درصد حباب را سکه گرمی دارد 71 درصد از قیمت این نوع سکه منطبق باقیمت طلا و دلار نیست.

قیمت سکه در معاملات پشت خطی

معامله گران پشت خطی که به‌صورت کاغذی و بر پایه قیمت نقدی خریدوفروش می‌کنند در شب گذشته سکه را در قیمت 11 میلیون و 100 هزار تومان معامله کردند. این قیمت 50 هزار تومان پایین‌تر از قیمت پایانی بازار نقدی در پایان روز گذشته بود. این قیمت نیز می‌تواند علامت ضد صعودی برای بازار سکه باشد./اقتصاد نیوز

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!