پس‌لرزه ریزش قیمت ارز در بازار خودرو 

پس‌لرزه ریزش قیمت ارز در بازار خودرو 

پس لرزه‌های ریزش نرخ ارز در بازار خودرو به خوبی احساس می شود به طوری که در شهرهای مختلف قیمت انواع پراید صفرکیلومتر کاهش یافته است. کسانی که در ماه‌های قبل نسبت به خرید خودرو با هدف سرمایه‌گذاری و کسب سود اقدام کرده بودند اکنون تحت تاثیر وضعیت بازار ارز و سکه و طلا، احساس خطر کرده و حاضرند خودروهای خود را با سودهای حداقلی به فروش برسانند.

بررسی ها نشان داد پراید ۱۱۱ مدل ۹۹ در مرودشت فارس با حداقل قیمت ۱۰۰ میلیون تومان برای فروش عرضه شده و همچنین در قائم شهر پراید ۱۳۱ مدل ۹۹ با قیمت ۹۵ میلیون تومان فروخته می شود که رکود جالبی محسوب می شود.

با توجه به نوسان شدید قیمت ها و روند نزولی نرخ ها در بازار خودرو، خریداران از خرید کردن عقب نشینی کرده و چشم انتظار کاهش بیشتر قیمت ها هستند و انتظار دارند همانند ماه های گذشته و زمانی که دلار در محدوده قیمتی ۲۲ هزار تومان بود و قیمت پراید فاصله چشمگیری با مرز ۱۰۰ میلیون تومان داشت، اکنون نیز تا آن محدوده به عقب برگردد.

 

در بازار سکه هم اوضاع کاهش قیمت به چشم می خورد. یک گزارش از وضعیت نرخ ها در بازار مسکوکات فلزی طلا نشان می دهد هر سکه تمام بهار آزادی 9 میلیون و 697 هزار و 900 تومان، نیم سکه 5 میلیون و 500 هزار تومان، ربع سکه 3 میلیون و 500 هزار تومان و سکه های گرمی نیز 2 میلیون و 100 هزار تومان قیمت گذاری شده است. (قیمت ها در لحظه ممکن است نوساناتی داشته باشند.)/ منبع خبرآنلاین

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!