چه خبر از بازار ارز در بهمن؟

چهارشنبه, 01-11-1399 | 01:53:03 | ارز | سکه, ارز, بازار ارز, صرافی, خبرگزاری فارس,

معامله‌گران غیر رسمی ارز باقیمتی بیشتر از قیمت صرافی رسمی نسبت به خرید دلار اقدام کرده و همچنین از فروش دلار امتناع می‌کنند. بازار ارز و سکه در روزهای اخیر کاهش چشمگیری را تجربه کرد و با افت ۱۰ تا ۱۵ درصدی مواجه شد.

به استناد اطلاعات میدانی موجود، هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح امامی در معاملات امروز سه شنبه ۳۰ دی‌ماه نسبت به روز معاملاتی گذشته با کاهش ۶۰ هزار تومانی به نرخ ۹ میلیون و ۷۷۰ تومان فروخته شد و قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم نیز به ۹ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان رسید.

قیمت دلار به ۲۱ هزار تومان رسید

همچنین بررسی قیمت ارز صرافی‌های رسمی بیانگر آن است که هر دلار آمریکا با نرخ حدود ۲۱ هزار تومان خریداری و با نرخ حدود ۲۱ هزار و ۴۰۰ تومان به فروش می‌رسد.

نکته قابل توجه در قیمت دلار،تفاوت قیمت خرید فروش دلال‌ها با قیمت صرافی‌ها است. در همین راستا، به استناد اطلاعات میدانی، دلال‌ها دلار را به نرخ متفاوت از ۲۱ هزار ۴۰۰ تومان تا ۲۱ هزار ۸۰۰ تومان خریداری می‌کنند.

دلال‌ها دلاری برای فروش ندارند

از سوی دیگر فروش دلار توسط دلال‌ها به کمترین حد ممکن رسیده و بسیاری از آن‌ها ادعا می‌کنند، دلاری برای فروش ندارند.

به گفته یکی از افراد مبادله کننده ارز در تهران، اکثر معاملات‌ ارز مابین دلال‌ها صورت گرفته و افراد عادی نقش زیادی در معاملات امروز نداشته‌اند. همچنین فشار تقاضای دلار قدرت بیشتری از عرضه دارد و عملا کسی فروشنده ارز نیست.

لازم به تاکید است، اختلاف قیمت خرید و فروش دلار توسط صرافی‌های رسمی به کمترین میزان خود در طول هفته گذشته رسیده است./خبرگزاری فارس

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!