مردم به فروش طلاهای خانگی روی آوردند | طلافروشی‌ها نقدینگی ندارند

مردم به فروش طلاهای خانگی روی آوردند | طلافروشی‌ها نقدینگی ندارند

در روزهای اخیر بسیاری از مردم به دلیل کم رونق‌بودن کسب‌وکار خود به فروش طلاهای خانگی خود روی آوردند. این در حالی است که بسیاری از طلافروشی‌ها با کمبود نقدینگی مواجه هستند و بین مردم و طلافروشان مشاجراتی نیز صورت گرفته است.

به گفته محمد کشتی‌آرای و نقل از تسنیم، بسیاری از مردم نسبت به فروش طلاهای خود اقدام کردند. این فعال بازار طلا اعلام کرد: اقشار زیادی از قشرهای پایین تا بالای جامعه برای فروش طلای و جواهرات خود به واحدهای طلافروشی مراجعه کرده‌اند.

به گفته محمد کشتی‌آرای اقشار پایین برای امرار معاش و اقشار بالا برای پاس کردن چک‌ها و بدهی‌های خود به فروش طلا و جواهرات روی آورده‌اند.

بیشتر بخوانید:

پشتوانه قدرتمند طلا برای سرمایه‌ها در برابر بحران کرونا

قیمت طلا امروز ۱۳۹۹/۰٢/۰۳ "شیب تند افزایش قیمت"

مشکل نقدینگی در واحدهای طلافروشی

کشتی‌آرای با اشاره به تعطیلی 50 روزه واحدهای طلا فروشی گفت: 50 روز طلا و جواهر فروشی ها فروش نداشته اند و همین امر باعث شده تا نسبت به خرید طلاهای مردم به مشکل بخورند؛ وقتی این واحدها پولی ندارند چطور باید طلا و جواهر را از مردم بخرند؟

این فعال اقتصادی پیشنهاد کرد که در چنین شرایطی باید به واحدهای طلا و جواهرفروشی مهلت داده شود تا بتوانند جنس خود را بفروشند. الان پول نقد در طلافروشی ها وجود ندارد و نقدینگی این واحدها به شدت کم شده چون فروشی نداشته اند.

وی تأکید کرد: نقدینگی در واحدهای طلا و جواهر فروشی بشدت کاهش پیدا کرده و به دلیل عدم نقدینگی از خرید طلا امتناع می کنند و همین امر باعث بروز مشاجراتی بین مشتریان و این واحدها شده است.

این فعال بازار طلا و جواهر با اشاره به عدم فروش در واحدهای طلا فروشی بعد از بازگشایی بازار، گفت: مردم الان به فکر سلامت خود هستند و کسی دنبال خرید طلا و جواهر نیست. با اینکه بازار طلا باز است ولی هیچ ترددی در این بازار مشاهده نمی شود.

قیمت سکه طلا و حباب بازار

 وی با بیان اینکه قیمت ها در بازار طلا و سکه مشخص و براساس قیمت ارز و طلای جهانی است، تصریح کرد: با این حال اما سکه تمام بهار آزادی طرح جدید 250 هزار تومان حباب دارد و با قیمت 6 میلیون و 540 هزار تومان فروخته می‌شود.

امروز در بازار آزاد قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید 6 میلیون و 540 هزار تومان و طرح قدیم 6 میلیون و 300 تومان است.

ضمن آنکه قیمت نیم سکه بهار آزادی 3 میلیون و 280 هزار تومان، ربع سکه بهار آزادی یک میلیون و 880 هزار تومان و سکه گرمی 970 هزار  تومان تعیین شده و به فروش می رسد.

قیمت هر گرم طلای 18عیار هم 642 هزار و 200 تومان، هر گرم طلای 24 عیار 864 هزار تومان و هر مثقال طلا 2 میلیون و 780 هزار تومان ارزش‌گذاری شده است، ضمن آنکه هر اونس طلا در بازارهای جهانی با قیمت 1730 دلار معامله می‌شود.

 

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!