طلا ارزان شد

چهارشنبه, 04-01-1400 | 01:56:30 | طلا و سکه | طلا, سکه, طلای جهانی,

 سی ان بی سی نوشت: قیمت جهانی طلا در معاملات امروز سه‌شنبه ۳ فروردین ۱۴۰۰، در حالی افت کرد که رشد قابل‌توجه بازارهای سهام آمریکا تمایل به خرید طلا در بین سرمایه‌گذاران را کاهش داد.

طلا ارزان شد

 

قیمت جهانی طلا در معاملات امروز، سه‌شنبه، در حالی افت کرد که رشد قابل‌توجه بازارهای سهام آمریکا تمایل به خرید طلا در بین سرمایه‌گذاران را کاهش داد.

تا ساعت ۱۰:۱۱ به وقت تهران، قیمت خرید نقدی هر اونس طلا در بورس لندن(اسپات‌گلد)، ۰.۱ درصد افت کرد و به ۱٫۷۳۷.۷۱ دلار رسید.

قیمت پیش‌خرید هر اونس طلای آمریکا ۰.۲۰ درصد افت کرد و به ۱٫۷۳۴.۷۰ دلار رسید.

قیمت جهانی طلا افت کرد

در شرایطی که خرید سهام برای سرمایه‌گذاران سودآورتر به نظر برسد تقاضا برای خرید طلا کاهش می‌یابد.

در روزهای اخیر تصمیم رئیس‌جمهور ترکیه برای برکناری رئیس بانک مرکزی این کشور بر بازارهای مالی جهان تأثیر گذاشته است.

بر این اساس، اگر ترکیه‌ای‌ها احساس کنند که ارزش لیر در حال سقوط است به خرید دلار رو خواهند آورد که پیش‌بینی می‌شود دولت در این مواقع از خرید و فروش دلار جلوگیری کند، در این وضعیت موجی از سرمایه‌گذاران برای حفظ ارزش پول خود به خرید طلا هجوم خواهند آورد و قیمت جهانی آن بالا خواهد رفت./ خبرگزاری مهر

چهارشنبه, 25-01-00 | 12:30:09

محمد

با سلام بدون تردید دور نمای قیمت اونس طلا از اواسط و یا حداقل اواخر سال جاری میلادی صعود تا 1950 خواهد بوددلایل عدم ثبات سیاستهای مالی در ترکیه که البته سهم اندکی خواهد داشت بحران های پیش بینی نشده در آمریکا (در سطح ریاست جمهوری) و در نتیجه سقوط نسبی ارزش دلاررونق بازار رمز ارزها مخصوصا بیت کوین و...و در نتیجه به انزوا رفتن دلارسایر مسایل سیاسی جهانی مانند رابطه چین و آمریکا روسیه و آمریکا و مسایل ایران