احتمال جهش بزرگ در انتظار بیت‌کوین

 به گزارش بیت‌کوئینیست بر اساس نمودارها، قیمت‌های بیت‌کوین نسبت به دلار هم اکنون قیمت 7.719 دلار را نشان می‌دهد. این در حالی است که پیش از این روزها قیمت بیت‌کوین در زیر خط مقاومت 7 هزار دلار قرار داشت. به نظر می‌رسد قیمت این ارز دیجیتال در آستانه گذر به مسیر کلیدی 200 روزه قرار دارد.

بر اساس نمودار زیر در یک ماه و نیم اخیر قیمت بیت‌کوین به صورت پیوسته افزیش یافته است. این روند در روزهای آینده ادامه خواهد داشت.

البته در حال حاضر نشانه‌های ظریفی از مقاومت فنی در این رمزارز دیده می‌شود. در زمان تحریر خبر هر بیت کوین 7719.36 دلار معامله می‌شد که نسبت به ساعاتی پیش افت داشته است. البته این افت به احتمال زیاد موقتی است و روند افزایش قیمت بیت‌کوین در مسیر صعودی قرار دارد.

به گفته کارشناسان بورس ارزهای دیجیتال در صورت گذر جزئی از محدوده مقاومت می‌تواند محرک یک جرقه «روند به شدت صعودی» باشد. همانگونه که در نمودار بالا می‌بینیم مقاومت‌های پیش از آن در ماه مارچ و فوریه در محدودۀ 9 هزار تا بیش از 10 هزار دلار بسته شده بود.

البته هنوز نمی‌توان با قطعیت اطمینان یافت بیت‌کوین این محدوده مقاومت را رد خواهد کرد و محرک‌های لازم بر آن تأثیرگذار هستند یا خیر. مخصوصاً اینکه در ساعات اخیر بیت‌کوین با کاهش جزئی روبرو بوده است. به هر حال معامله‌گران بیت‌کوین باید گوش به زنگ باشند و سرمایه‌های خود را این بازار پرریسک از دست ندهند.

اگر روند صعودی به اندازه کافی قدرتمند باشد که بیت کوین را با قدرت به سمت کانال ۸ هزار دلاری سوق دهد، آنگاه رمزارز پیشتاز بازار روند صعودی چشمگیری را تجربه خواهد کرد که با ورود و گذر از میانگین متحرک ۲۰۰ روزه آن، تسریع خواهد شد.

این اتفاقات در حالی روی می‌دهد که دیگر بورس‌های مالی دنیا و مخصوصاً ارزش سهام نفت با روند شدید کاهشی روبرو بوده است. به نظر می‌رسد در بازار سرمایه، دست آخر بازار ارزهای دیجیتالی از ثبات بیشتری برخوردار بوده است.

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!