پرداخت فوق‌العاده کرونا در انتظار پرستاران

پرداخت فوق‌العاده کرونا در انتظار پرستاران

رئیس سازمان برنامه و بوجه در لایو اینساگرامی از تدوین دستورالعمل که برای پرداخت فوق العاده کرونا خبر داد.

محمدباقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه اعلام کرد که در بودجه 99 امکان قانونی برای پرداخت فوق العاده کرونا وجود دارد.

جامعه پرستاری کشور با مشکلات عدیده‌ای روبرو است. کمبود پرستار و شیفت‌های طولانی کاری، معوقات طولانی مدت و مشکلات معیشتی پرستاران، اختلاف درآمدی بالا در نظام بهداشت و سلامت کشور، عدم اجرای بازنشستگی پیش از موعد طبق قانون پرستاری، عدم اجرای درست قانون ارتقا در بین پرستاران، عدم اجرای قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری از جمله مشکلات آنان است.

حال در شرایط همه گیر شدن ویروس کرونا کمبود پرستار و مشکلات پرستاران یکبار دیگر خود را نشان داده است. محمدباقر نوبخت در لایو اینستاگرای خود ادامه می‌دهد که «باید بنده بدانم که چه مشکلاتی برای این قشر وجود دارد.» امید این است که پرستاران که بارها مشکلات خود را به در نظام پرستاری کشور و به عرض وزارت بهداشت و درمان رسانیدند این بار از طریق تکنولوژی اینستاگرام به گوش رئیس سازمان برنامه و بوجه هم برسانند. شاید این راه بهتری برای حل مشکلات باشد.

قول‌های مساعد نوبخت

نوبخت در لایو اینستاگرامی خود می‌گوید با تشکل‌های پرستاری مانند نظام پرستاری، آزمایشگاهیان بالینی و جلسه خواهیم گذاشت و اگر نکته‌ای وجود دارد که هنوز مطرح نشده است از آن طریق می‌توانند به من منتقل کنند.

با اینکه در سال‌های گذشته تعداد فارغ‌التحصیلان پرستاری در کشور افزایش یافته است اما یکی از مشکلات بزرگ جامعه پرستاری کشور کمبود پرستار و شیفت‌های طولانی کاری بوده است. نوبخت قول مساعد داد برای افزایش و ادامه استخدام پرستاران نیز با توجه به تأیید سازمان استخدامی و اداری مبنی بر نیاز به پرستار، ما از آن امکان بودجه‌ای استفاده خواهیم کرد تا با تجهیز بیمارستان‌های جدید به استخدام پرستار بپردازیم.

پرستاران کامنت بدهند

روش حل مشکلات پرستاران پیش از این مشخص بوده است. مشکلات مدیریتی و نظام نامتعادل بودجه موجب شده است مشکلات در این بخش نیز مانند بسیاری دیگر از حوزه‌های دیگر مدیریتی و دولتی کشور لاینحل باقی بماند. با این همه قرار بر این است که جامعه پرستاری در هفته آینده تمام خواسته‌هایشان را به تشکل‌ها انتقال داده و آنها در جلسه مشترک با نوبخت مطرح کنند.

نوبخت در پایان گفت می‌کوشیم مشکلاتی را پرستاران که در قالب کامنت می‌نویسند مرتفع کنیم. و اگر هدف دیگری داشتیم سراغ "لایو" نمی‌رفتیم.

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!