جهش بیت‌کوین به بالای 8 هزار دلار

 

هیجان هالوینگ قریب الوقوع بیت‌کوین و فضای کلی پیرامون رمزارزها که نویدبخش روند صعودی است، موجب افزایش قیمت آنها شد و رمزارز پیشتاز بازار بالاترین سطح خود را از زمان آغاز بحران کرونا تاکنون تجربه کرد.

بیت‌کوین با رشد ۸.۷ درصدی به ۸ هزار و ۴۰۶ دلار رسید. سایر رمزارزها نیز جهش داشتند به طوری که بیت کوین کَش و لایت کوین با بیش از ۶.۵ درصد افزایش قیمت مواجه شدند.

بیشتر بخوانید:

احتمال جهش بزرگ در انتظار بیت‌کوین

طی ماه های گذشته رمزارزها همگام با دارایی های ریسکی‌تر حرکت کرده اند اما بسیاری از علاقه‌مندان به این رمزارز این افزایش قیمت را هالوینگ بیت کوین می‌دانند؛ اتفاقی که تعداد پاداش های استخراج کنندگان را کاهش می دهد. (هالوینگ. نصف شدن پاداش استخراج بیت کوین) این رقم احتمالا دوازدهم ماه مه از ۱۲.۵ به ۶.۲۵ به ازای هر بیت کوین کاهش خواهد یافت.)

قیمت بیت کوین در آستانه دومین هالوینگ آن صعودی شد و مشتاقان و طرفداران این رمزارز معتقدند که این بار نیز اتفاق مشابهی رخ خواهد داد.

«کریگ ارلام» تحلیلگر ارشد بازار در اوآندا در یادداشتی نوشت: کمتر از دو هفته دیگر هالوینگ بیت کوین از راه می رسد که می تواند تحرکات صعودی آن را توضیح دهد اما باید در نظر بگیرید که اتفاقی که از مدت‌ها پیش در تقویم بوده است، پیش از این در قیمت گذاری آن تاثیر خود را گذاشته است.

با این حال، براساس تحرکات ثبت شده توسط شاخص قدرت جهانی GTI، با جهش چهارشنبه بیت کوین به بالای ۸ هزار دلار، بزرگ ترین رمزارز جهان وارد قلمرو خرید افراطی شده است.

براساس این شاخص اگر نشانگرها از ۷۰ تجاوز کنند، دارایی ها وارد محدوده خرید افراطی شده و علاوه بر این، در صورت وارد شدن یک توکن به این قلمرو ادامه روند افزایشی قیمت آن در کوتاه مدت دشوار خواهد بود.

 

 

 

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!