فروش باقیمانده سهام دولت در 9 بانک از فردا

فروش باقیمانده سهام دولت در 9 بانک از فردا

فروش باقیمانده سهام دولت در بانک‌های تجارت، ملت، صادرات و بیمه‌های اتکایی امین و البرز در قالب واحدهای سرمایه‌گذاری صندوق سرمایه گذاری قابل معامله (ETF) از فردا (14 اردیبهشت) آغاز می شود.

بنا بر اطلاعیه معاونت امور بانکی، بیمه و شرکت ‌‌‌های دولتی وزارت اقتصاد پیرامون پذیره ‏نویسی واحدهای سرمایه ‏گذاری صندوق سرمایه‏ گذاری قابل معامله (ETF) "واسطه‌گری مالی یکم" واگذاری باقیمانده سهام خود را اعلام کرد. سرفصل این اطللاعیه به صورت ذیل است:

1- وزارت امور اقتصادی و دارایی از طریق این واگذاری باقیمانده سهام خود در بانک های ملت، تجارت و صادرات ایران و بیمه ‏های البرز و اتکایی امین را واگذار خواهد کرد.

2- این واگذاری، فرصت بی ‏نظیری را برای ورود آحاد جامعه به سرمایه‌گذاری در سهام شرکت‌های معتبری که دولت با هدف مردمی کردن اقتصاد و امکان دسترسی آحاد مردم کشور به بازار سرمایه و انتفاع از رشد این بازار، قصد انجام آن را دارد، فراهم می آورد. ویژگی بارز این واگذاری، بهره ‏مندی کلیه ایرانیان از تخفیف ۲۰ درصدی است.

3- سقف سرمایه گذاری هر شخص حقیقی (هر کد ملی)، بیست میلیون ریال (دو میلیون تومان) تعیین شده است. پذیره‏ نویسی برای هر فرد دارای کد ملی امکان‏پذیر است و محدودیت سنی برای متقاضیان وجود ندارد.

4- پذیره ‏نویسی واحدهای این صندوق برای اشخاص دارای کد معاملاتی (کد بورسی) از طریق کارگزاری ‏های بورس و سامانه‏ های آنلاین معاملاتی و درگاه ‏های غیرحضوری و حضوری بانک‏ های منتخب و برای اشخاص فاقد کد بورسی، از طریق درگاه ‏های غیرحضوری و حضوری بانک ‏های منتخب صورت می‏ پذیرد. شروع پذیره‏ نویسی از تاریخ ۱۳۹۹/۲/۱۴ و پایان پذیره ‏نویسی ۱۳۹۹/۲/۳۱ خواهد بود.

بانک‌های منتخب برای پذیره نویسی

گفتنی است وزارت اقتصاد در اطلاعیه دوم که در تاریخ نهم اردیبهشت ماه منتشر شد، اعلام کرد: بانک های ملی، سپه، مسکن، کشاورزی، رفاه کارگران، ملت، تجارت، صادرات و قرض الحسنه مهر ایران به عنوان بانک های منتخب از تاریخ ۱۴ لغایت ۳۱ اردیبهشت ماه، آماده پذیره نویسی متقاضیان خریداری واحدهای سرمایه گذاری صندوق سرمایه گذاری قابل معامله (ETF) هستند.

وزارت اقتصاد اطلاعیه دوم به شهروندان اکیدا توصیه می کند، به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، جهت پذیره نویسی از طریق درگاه های غیر حضوری این بانک ها اقدام کنند.

ردیف

نام بانک

درگاه‌های غیرحضوری

درگاه حضوری

1

ملی ایران

سایت بانک

سامانه بام

پیام رسان بله

اپلیکیشن بله

نشان بانک از اپلیکیشن آپ

شعب بانک های منتخب در سراسر کشور

2

سپه

سایت بانک

اینترنت بانک

همراه بانک

 

 

3

مسکن

سایت بانک

اینترنت بانک

همراه بانک

کیوسک بانک

 

4

کشاورزی

سایت بانک

اینترنت بانک

 

 

 

5

رفاه کارگزاران

سایت بانک

اینترنت بانک

 

 

 

6

ملت

سایت بانک

اینترنت بانک

همراه بانک

همراه پلاس

سامانه سکه

7

تجارت

سایت بانک

اینترنت بانک

همراه بانک

 

 

8

صادرات ایران

سایت بانک

همراه بانک صاپ

 

 

 

9

قرض الحسنه ایرانیان

سایت بانک

اینترنت بانک

 

 

 

 

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!