تکذیب خبر قیمت‌گذاری رسمی و واکنش رئیس اتحادیه مشاوران املاک

تکذیب خبر قیمت‌گذاری رسمی و واکنش رئیس اتحادیه مشاوران املاک

رئیس اتحادیه مشاوران املاک گفت: اگر مجلس، قانونی مصوب کند که تعیین قیمت به عهده اتحادیه املاک گذاشته شود ما موظف به اجرا هستیم، اما تاکنون چیزی در این زمینه به ما اعلام نشده است.

مصطفی‌قلی خسروی درباره این موضوع که یکی از سایت‌ها اعلام کرده طبق قانونی که خردادماه اعلام می‌شود با قیمت‌گذاری توسط کارشناسان، قیمت مسکن ۳۵ تا ۴۰ درصد کاهش می‌یابد، اظهار کرد: اخیراً خبرنگار یکی از سایت‌ها با من مصاحبه‌ای داشت و عنوان کرد که قرار است بخشنامه جدیدی برای تعیین کارشناسی قیمت توسط کارشناسان دادگستری اعلام شود. بنده ضمن بی‌اطلاعی از این مساله عنوان کردم کارشناسی دادگستری مربوط به ما نیست و یک رسته قضائی محسوب می‌شود.

وی افزود: هم‌چنین گفتم مالکیت برای همه ادیان محترم و در اسلام محترم‌تر است. کسی نمی‌تواند مالک را مجبور به فروش واحد خود با قیمت تعیین شده کند، بلکه ایجاد تعادل در بازار مسکن به توازن عرضه و تقاضا مربوط می‌شود.

خسروی تصریح کرد: با این حال اگر مجلس، وظیفه‌ کارشناسی ملک را به اتحادیه املاک واگذار کند از آن استقبال می‌کنیم اما تا کنون هیچ چیزی در این زمینه به ما اعلام نشده است. در صورت ارائه این پیشنهاد می‌توانیم کارشناسانی را آموزش دهیم و آنها را به مناطق بفرستیم تا قیمت واحدها را بررسی و اعلام کنند. البته نباید هیچ اجباری برای مالک ایجاد کنیم بلکه فقط می‌توانیم او را از قیمت ملک خود مطلع سازیم. با این حال تاکید می‌کنم که این موضوع هنوز به شکل قانونی در نیامده و هیچ ارگانی مسؤولیت قیمت‌گذاری را به عهده ندارد.

تکذیبیه بنیاد مسکن

روز گذشته خبری در شبکه‌های اجتماعی پخش شد مبنی بر اینکه «طبق بخشنامه جدید بنیاد مسکن از اواسط خرداد ماه سال جاری قیمت مسکن با افت 35 تا 40 درصدی مواجه می‌شود و هرگونه خرید و فروش ملک از سوی کارشناس رسمی دادگستری قیمت گذاری شده و امکان انتقال سند بدون نامه کارشناسی قیمت وجود ندارد»

مدیر کل روابط عمومی بنیاد مسکن کشور بیان کرد: بخشنامه‌ کاهش قیمت مسکن بین 35 تا40 درصد در بنیاد مسکن کشور وجود ندارد و صحبتی در این زمینه تا کنون نشده است.

حسن رضایی در رابطه خبری که در شبکه‌های اجتماعی پخش شد مبنی بر اینکه اظهار کرد: این خبر مورد تایید ما نیست و بنیاد مسکن دخل و تصرفی در خصوص قیمت مسکن ندارد.

وی با بیان اینکه شرح وظایف بنیاد مسکن مشخص است، گفت: این خبر را چند روز یک خبرگزاری به نقل از رئیس اتحادیه مشاوران املاک کشور درج شده بود که پس از پس پیگیری قضیه فرد مورد نظر این این خبر را نیز تکذیب و از درج آن در خبرگزاری اظهار بی‌اطلاعی کرد.

 

مدیر کل روابط عمومی بنیاد مسکن کشور بیان کرد: چنین بخشنامه‌ای در بنیاد مسکن کشور وجود ندارد و صحبتی در این زمینه تا کنون نشده است.

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!