سقوط بیت‌کوین یک روز قبل از هاوکینگ

آنهایی که در آن 10 دقیقه پرهیجان پشت دستگاه‌های لپ‌تاپ و موبایل خود مشغول خرید و فروش ارز دیجیتال بودند با هیجان و اضطراب مشاهده می‌کردند که تنها در 30 دقیقه ار ارزش معتبرترین ارز دیجیتال یعنی بیت کوین 10 درصد کاسته شد. بیت کوینی که تا همین دیروز حرکت به سمت کانال 10 هزار دلاری را آغاز کرده بود و معاملات در بالاترین سطح انجام می‌گرفت با کاهشی 08 /12 درصدی ناگهان سقوط کرد و اکنون در هنگام نوشتن این گزارش هر بیت‌کوین 8600 دلار به فروش می‌رسد.

این اتفاق یک روز قبل از هاوکینگ اتفاق افتاد یعنی زمانی که میزان تولید بیت کوین‌های به عنوان پاداش اهدایی به ماینرها برای اضافه کردن یک بلاک به بلاک چین ۵۰ درصد کاهش می‌یابد. این اتفاق هر چهارسال یکبار انجام می‌گیرد.

از آنجایی که رویداد هاوینگ در واقع نرخ عرضه بیت کوین‌های جدید یا همان عرضه را نصف می‌کند، به عقیده کارشناسان این رویداد تأثیر قابل‌توجهی بر قیمت بیت کوین می‌گذارد و می‌تواند ارزش بیت کوین را در طول زمان افزایش دهد.

بیشتر بخوانید:

جهش بیت‌کوین به بالای 8 هزار دلار

احتمال جهش بزرگ در انتظار بیت‌کوین

بیت کوین در هفته گذشته حرکت جدیدی را به سمت کانال 10 هزار دلاری آغاز کرد و معاملات در بالاترین سطح خود از ماه فوریه تاکنون قرار گرفت. برخی کارشناسان حتی می‌گفتند ادامه روند فعلی رمزارزها باعث خواهد شد قیمت بیت کوین حتی تا 13 هزار دلار هم پیش رود.

این در حالی است که در شرایط بحران کرونا رمزارزها حدود 13 میلیارد دلار به بازار عرضه کرده‌اند که در نتیجه صف آرایی ایجاد شده در این بازار طی یک هفته گذشته بوده است.

 

 

 

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!