جزئیات تصمیم نهایی قیمت‌گذاری خودرو

جزئیات تصمیم نهایی قیمت‌گذاری خودرو

از شهریور 97 زمانی که مصوبه وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) مبنی بر تعیین قیمت کارخانه 5 درصد کمتر از حاشیه بازار مسکوت ماند، پای دلالان خودرو نیز به این بازار سودده باز شد. اینک بعد از چند هفته پرتلاطم قیمت پراید به 83 میلیون تومان رسید. اتفاقی که دولت و خودروسازان آن را به دلالان و حتی شبکه‌های اجتماعی نسبت می‌دهند و مردم و نمایشگاه‌داران آن را به کمبود خودروی داخلی در بازار.

  بیشتر بخوانید:

دلالی و عرضه پایین کارخانه، ریشه افزایش قیمت خودرو

دلیل جهش قیمت‌ خودرو در فضای رکود چیست؟

شورای تنظیم بازار دستور العمل نهایی را اعلام کرد

پیشتر از سوی وزارت صمت اعلام شده بود شورای رقابت نیز در قیمت‌گذاری ورود خواهد کرد. قرار بر این بود که جلسه‌ در مورد نحوۀ قیمت‌گذاری با حضور ستاد تنظیم بازار و شورای رقابت انجام گیرد. با این همه ستاد تنظیم بازار دستورالعمل نهایی قیمت‌گذاری خودرو را اعلام کرد. به گفته عباس تابش رئیس سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولید‌کنندگان، سایت فروش خودرو همواره باز است و پیش فروش بر اساس معادل ۶۰ درصد تولید در همان سال صورت خواهد گرفت.

به گفته تابش، تحویل خودروها سه ماهه خواهد بود و سود پیش فروش صفر است.

شرایط ثبت‌نام خودرو

جزئیات جلسه ستاد تنظیم بازار با موضوع قیمت‌گذاری خودرو در وزارت صنعت، معدن و تجارت به شکل زیر است:

  • ظرفیت ثبت‌نام برای هر کد ملی فقط یک خودرو است.
  • داشتن گواهینامه و سن 18 سال برای نام‌نویسی الزامی شد.
  • در جلسه ستاد تنظیم بازار، بر شرایط خودرو در بحث احتکار تأکید شد و ناظران بر فرایند احتکار خودرو نظارت جدی خواهند کرد.
  • سه روش فروش فوق‌العاده پیش فروش تا یک سال و مشارکت تولید درنظر گرفته شده است.
  • بعد از اطلاعیه در فروش فوق‌العاده که تحویل سریعتر است یک هقته سایت باز خواهد شد و افرادی که تمایل دارند نام‌نویسی می‌کنند.

زمزمه‌های بازگشت شورای رقابت به بازار

درحالی که مشتریان منتظر اعلام قیمت‌ها از سوی ستاد تنظیم بازار بودند این شورای رقابت بود که به عنوان داور بازی خود را نشان داد. این درحالی است که در زمستان 97 از سوی وزارت صمت قیمت‌گذاری به سازمان حمایت از مصرف‌کننده و تولیدکننده و همچنین ستاد تنظیم بازار سپرده شده بود. اما در جلسه با محمد شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت مقرر شده است شورای رقابت دستورالعمل قیمت‌گذاری را به ستاد تنطیم بازار ارسال کند. همچنین رئیس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولید‌کنندگان نیز تاکید کرده تا ابلاغ قیمت‌های جدید مدنظر شورای رقابت، همان قیمت‌های قبلی ملاک فروش خواهند بود.

حال پس از این شورای رقابت برگشته است و مشتریان و خودروسازان باید خود را برای سیاست‌های دستوری این شورا در پروسه قیمت‌گذاری آماده کنند. به نظر می‌رسد با این عمل وزارت صمت می‌خواهد خود را از زیر بار فشار قیمت‌گذاری و خودروسازان رها کند و برگردن شورای رقابت بیندازد. اما اینکه این شورا می‌تواند چه تصمیم قانع‌کننده‌ای را بگیرد و چگونه این بازار پرالتهاب را مهار کند جای سوال است.

با قیمت دستوری مشکلی حل نخواهد شد

راهکار اصلی البته به گفته بسیاری از کارشناسان دوری از قیمت‌گذاری دستوری و رجوع به اصول اصیل اقتصاد است. راهکاری که بارها نتیجه داده است و کارشناسان نیز بارها با اسناد و مدارک متعدد نتیجه‌بخشی آن را به مدیران اقتصادی نشان داده‌اند.

مدیرعامل پیشین سایپا در این زمینه گفته است که شورای رقابت معمولا برای قیمت‌گذاری فرمول خاص خود را دارد و سقف قیمتی را اعلام می‌کند و ضرایبی را نیز در نظر گرفته است.

مدنی گفت در سال‌های قبل نیز این ضرایب شامل بهره‌وری، بهبود کیفیت، تورم بخشی بود. تجربه نشان داده که این روش جواب نمی‌دهد و عمدتا بر اساس قیمت تمام شده به علاوه حاشیه سود شرایط بهتر باشد.

به گفته این مقام مسوول در سایپا آنچه مسلم است هر قیمتی را که شورای رقابت اعلام کند و با بازار تفاوت داشته باشد هیچ مشکلی را حل نخواهد کرد. علت اصلی گران شدن خودرو این است که کالاها گران شده است و ارزش پول مردم در حال پایین آمدن است. در کاهش ارزش سرمایه‌ای ارز، مسکن راکد مردم به سمت بورس و اینک خودرو روی آورده‌اند.

البته گفتنی است در گزارش خبرنگار جام جم از بسیاری از نمایشگاه‌داران عنوان شد که محصولات داخلی از سوی خودروسازان به بازار عرضه نشده است و به دلیل عرضه اندک قیمت این محصولات بسیار بالا رفته است. مدنی نیز مانند بسیاری دیگر از کارشناسان طرفدار بازار آزاد راه حل را در تعیین قیمت در حاشیه بازار می‌داند.

خودروی قسطی روی بورس

در شرایط قیمت افسارگسیخته بهترین راهکار خودروسازان و مردم خرید اقساط خودرو است. از همین روی خودروسازان در این روزها به فروش اقساطی خودروهای خود روی آورده‌اند.

برای مثال پیش فروش ویژه ۴ محصول ایران خودرو از ساعت ۱۱صبح روز دوشنبه مورخ ۹۹/۰۲/۲۲ تا زمان تکمیل ظرفیت آغاز خواهد شد. پیش فروش سدان شاهین بعد از ماه رمضان در دستور کار قرار گرفته است. خودرویی که احتمالاً با قیمت 120 تا 130 میلیون تومان به دست خریداران خواهد رسید.

 

 

 

 

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!